Kadıköy Psikolojik Danışmanlık

0
2078

Psikolojik danışmanlık insanların her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyduğu bir durum. istanbul gibi bir metropolde psikolojimizi sağlığımızı dengede tutabilmek çok da kolay olmuyor. Yoğun iş temposu, trafik, ilişkiler, hayat şartları bizi her geçen gün daha da zorluyor. Bunların sonucu olarak da depresyon, kaygı bozukluğu gibi birçok problem ile başa çıkmaya çalışıyoruz. Bunlarla yüz yüze kaldığımızda üstesinden geliriz şeklinde yaklaşımımız kimi zaman işlerin daha kötüye gitmesine sebep olabiliyor.

Bu sorunların üstesinden gelebilmeniz için Kadıköy’de yer alan kliniğimizde haftanın 6 günü sizlere psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Psikolojik danışmanlık için ister aşağıda yer alan formu doldurup size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz, isterseniz bize doğrudan telefon edebilirsiniz.

İstanbul’da İyi Psikolojik Danışman

Kadıköy gibi büyük bir bölgede psikolojik danışmanlık hizmeti almak için bir psikolog seçmek oldukça zordur. Tercih edeceğiniz birçok psikolog olmasına rağmen size en uygun psikolojik danışmanlığı verecek uzmanı seçmek, ona dair bazı bilgilere sahip olmanızı gerektirir. Psikolog seçerken başlıca dikkat etmeniz gereken konulara bakacak olursak, aşağıdaki maddelere bakmak sağlıklı olacaktır.

  • Psikoloji bölümü mezunu
  • Terapi almak istiyorsanız, klinik psikoloji yüksek lisansı yapmış.
  • Çocukla mı, yetişkinle mi çalışıyor?
  • Çalıştığı konuların sizin yaşadığınız psikolojik durumla ilişkili olması.
  • Yeteri kadar deneyime sahip mi?

Bunları değerlendirerek seçeceğiniz psikolojik danışmanınız, size daha faydalı olacaktır. İstanbul’un büyük bir metropol olması sebebiyle bize en yakın psikolojik danışman genellikle en uygunuymuş gibi görünmesine rağmen, bu doğru bir tercih olmayacaktır.

Eğer Kadıköy‘de, Bakırköy’de, Beylikdüzün’de, Kartal’da seçecekseniz de bu kriterleri göz önüne almanız sizin süreçten maksimum verimle çıkmanızı sağlayacaktır.  Psikolojik Danışmanlık hafife alınmaması gereken bir süreçtir, yanlış uzmanlıklar seçmek size daha fazla zarar verebilir.

Kadıköy’deki psikolojik Danışmanlık Alanları: Danışmanlık hizmeti verilen başlıca psikolojik danışmanlık alanları yetişkin psikolojik danışmanlığı, Çocuk ve Ergen psikolojik danışmanlığıdır. Bu alanlar en çok ihtiyaç duyulan ve çözüm arayışına gidilen alanlardır. İnsanlar kendileri ile ilgili psikolojik sorunların üstesinden gelemediklerinde işlerinde, sosyal çevrelerinde, aile ilişkilerinde kısaca tüm hayatlarında sorunlar yaşamaya başlarlar.

Bu noktada psikolojik danışmanlık hizmeti almak tüm bunların üstesinden gelerek hayatın daha huzurlu ve mutlu yaşanmasını sağlar.

Kadıköy/İstanbul

Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın